Wyposażenie ekipy konwoju

ochrona

Jak powinien wyglądać dobry konwojent? Co powinno go cechować i jak generalnie powinien być wyposażony profesjonalny konwój? Trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii, ponieważ od szczegółów zależy bardzo dużo. Najważniejsze jest to, aby w konwoju znaleźli się odpowiednio przygotowani pracownicy. Muszą to być doświadczeni agenci ochrony, którzy w niejednym konwoju brali udział i wiedzą doskonale, czym to się „je”.

Małe doświadczenie nie jest mile widziane – chyba że pod okiem doświadczonych kolegów wdrażają się niedawno zatrudnieni ochroniarze. Konwojenci narażają swoje zdrowie i życie, podobnie jak policjanci czy żołnierze. Choć są osobami cywilnymi, zatrudnionymi w cywilnej firmie, wykonują zadania podobne do tych jakie są domeną służb mundurowych.

Dlatego agencja ochrony nie może oszczędzać na ich wyposażeniu. Kluczowe jego elementy to oczywiście broń. Najczęściej konwojent posiada karabin z ostrą amunicją, który ma prawo wykorzystać w sytuacji ataku na konwój.

Na tym nie koniec, ponieważ sprzętu jest więcej. Członek ekipy konwoju posiada kamizelkę kuloodporną, dzięki której jest mniej narażony na postrzelenie z broni palnej. Dobra kamizelka jest w stanie powstrzymać wystrzał z broni i tym samym uratować życie i zdrowie agenta.

Dla ochrony głowy przed postrzałem stosuje się specjalne hełmy. Są one wykonane z metalu. Zabezpieczają również przed uderzeniami, które także mogą mieć miejsce w sytuacji konfrontacji z przestępcami.

Ważna jest również komunikacja radiowa z policją oraz centralą agencji, realizowana za pomocą urządzeń radiowych.