Monitoring w biurze

ochrona

Obiekty biurowe wydają się mniej narażone na aktywność złodziei niż miejsca, w których prowadzi się handel czy przechowuje towary. Zapewniamy, że to pozory, dlatego jest szalenie ważne, aby również biurowym pomieszczeniom zagwarantować efektywny monitoring. Są konkretne powody, aby to zrobić. Włamanie do biura może być dla przestępcy szansą na uzyskanie cennych „fantów”. Przecież typowym elementem wyposażenia takich pomieszczeń jest sprzęt komputerowy, nierzadko o znacznej wartości.

Za taki komputer można otrzymać od pasera konkretną sumę. Właśnie urządzenia elektroniczne są głównym powodem, dla których notuje się włamania do biur. Monitory, jednostki centralne, projektory, drukarki czy routery – są to dobra wartościowe, na których można zarobić. Zwłaszcza wtedy, gdy to nowe modele, które dopiero od niedawna są używane. Oczywiście sam monitoring nie wystarczy.

Pomoże ustalić personalia sprawców, jednak sam w sobie przed niczym nie chroni. Przyda się odpowiednio skonfigurowana instalacja alarmowa. Standardem w przypadku biur są alarmy bazujące na czujnikach ruchu. Włączają się one automatycznie o ustalonej porze, gdy w biurze nie powinien już przebywać żaden personel. Jeśli na przykład w nocy pojawi się złodziej, alarm uruchomi się, a na miejsce skierowany zostanie patrol policji lub grupa interwencyjna z firmy ochroniarskiej.

Rozwiązania tego rodzaju cechują się wysoką skutecznością. W połączeniu z wysokiej jakości kamerami zamontowanymi w strategicznych miejscach, poziom bezpieczeństwa w biurze wzrośnie.