Kamery telewizji cyfrowej

Z punktu widzenia efektywnego monitoringu ważne jest, aby wykorzystano do jego budowy sprzęt wysokiej klasy. Chyba dla wszystkich jest jasne, że najważniejsze w tym kontekście są kamery. Takowych mamy na rynku wiele, ale tylko część z nich reprezentuje sobą zadowalającą jakość obrazu. Ma ona wielki wpływ na to, czy system można uznać za skuteczny i przydatny w identyfikacji sprawców przestępstw.

Kamery z matrycami o dużej rozdzielczości zapewniają obraz pełen detali, który jest całkowicie nieosiągalny dla telewizji przemysłowej. Obecnie istnieją możliwości wykorzystywania do monitoringu kamer cyfrowych dowolnego typu, również takich, które nie są dedykowane takim zastosowaniom. Coraz częściej w systemach używa się na przykład internetowych kamer, które są znacznie tańsze, a oferują zadowalającą jakość obrazu. Ich wadą jest to, że w większości nie obsługują wizji w trybie podczerwieni, więc nie nadają się do monitorowania obiektów w nocy.

Dlatego najlepiej jest skorzystać ze specjalnych kamer do monitoringu. Cyfrowy zapis obrazu ma więcej zalet. Nie tylko zyskujemy dzięki niemu materiały wideo wysokiej jakości, ale również możemy się cieszyć dużą ilością nagrań na rozległej przestrzeni dyskowej. Zestawy są sprzedawane wraz z nośnikami o bardzo dużej pojemności, które są w stanie przechowywać nawet tysiące godzin filmów.

Dzięki cyfrowym znacznikom można w ciągu krótkiej chwili wyszukać fragment z dowolnego przedziału czasowego, bez konieczności żmudnego przeglądania wielu godzin nagrań.