Jak zminimalizować ryzyko kradzieży w firmie?

ochrona

Nikt z nas nie chce zostać okradzionym. Dotyczy to w równym stopniu osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Musimy jednak pogodzić się z tym, że wśród nas są złodzieje, którzy nie cofną się przed niczym i zawsze są gotowi, aby wyciągnąć rękę po cudzą własność. Przedsiębiorcy wielokrotnie zadają sobie pytanie, co zrobić, aby oni nie padli ofiarą takiej sytuacji.

Sprawa wcale nie jest prosta, ponieważ zuchwałość złodziei jest świetnie znana, a zdaniem ekspertów zawsze będą oni krok przed policją i okradanymi. Czy to oznacza, że nie ma na nich rady? Na szczęście nie jest tak źle i stosując odpowiednie rozwiązania jesteśmy w stanie znacząco zminimalizować ryzyko kradzieży w firmie.

Należy w tym celu dokonać pewnych inwestycji, wśród których najważniejsze są te związane z ochroną i monitoringiem. Siedziba przedsiębiorstwa, na której znajduje się naklejka informująca o współpracy z agencją ochrony działa odstraszająco na część przestępców.

Rzecz jasna nie wszyscy się takim komunikatem przejmą, ale z reguły wiedzą doskonale, że łatwiej włamać się do obiektu, który chroniony nie jest. Widoczne kamery oraz elementy instalacji alarmowej potęgują ryzyko wpadki, a żaden profesjonalny złodziej nie może sobie na nią pozwolić.

Dlatego „zawodowcy” wybierają te sytuacje, gdzie mogą być spokojni o to, że nie zostaną przez nikogo przyłapani, a kamera nie zarejestruje ich twarzy ani sylwetek. Zdaniem wielu specjalistów, zapędy złodziei skutecznie hamuje obecność ochroniarzy, ponieważ udane włamanie jest z reguły wtedy, gdy na miejscu nie ma ludzi.