Instalacje alarmowe w centrach handlowych Wrocławia

instalacje alarmowe

Nowoczesne systemy alarmowe cechują się wysoką skutecznością, ale muszą też niemało kosztować. Inwestycja jest jednak opłacalna, ponieważ dobry alarm to połowa sukcesu w zakresie ochrony przed włamaniami czy aktami wandalizmu. To szczególnie ważne w przypadku obiektów handlowych, które są pełne dóbr, które mogą znaleźć się na celowniku złodziei. Chodzi w szczególności o te miejsca, które są zlokalizowane w dużych miastach. Spory przepływ ludzi i wysokie obroty są dla gangów włamywaczy dużą pokusą.

Przykładem miasta, w którym nie brakuje centrów handlowych, jest Wrocław. Stolica Dolnego Śląska to wielka metropolia, pełna miejsc, w których każdego dnia tysiące ludzi robi zakupy. To oznacza, że każdy taki obiekt musi zostać odpowiednio zabezpieczony – a to wymaga niemałych nakładów finansowych. Właściciele centrów handlowych zdają sobie z tego sprawę, dlatego nawiązują współpracę z najlepszymi firmami w branży ochroniarskiej. Zajmują się one montażem instalacji alarmowych.

Sygnał dźwiękowy takiego systemu ma dużą moc odstraszającą. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo zatrzymania włamywacza i postawienia go przed obliczem wymiaru sprawiedliwości, coraz częściej stosuje się tak zwane alarmy ciche. Nie generują one żadnego dźwięku, ale dyskretnie powiadamiają patrol interwencyjny ochrony o obecności intruzów. Agenci mogą pojawić się na miejscu i zaskoczyć złodziei, którzy zostaną w tym momencie zatrzymani, a następnie przekazani w ręce policji. Z takimi sytuacjami mamy do czynienia we Wrocławiu i w wielu innych miejscach.